Belka
Wtorek, 18 Czerwca 2019   imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Memoriał 2 Pułku Strzelców Konnych - Hrubieszów 2015

 
Tereny zielone nad Huczwą w Hrubieszowie wreszcie ożyły. To za sprawą ułanów. Nie tych prawdziwych, ale - rekonstruktorów, którzy zjechali tu z niemal całej Polski – na I Święto Strzelca Konnego. Zorganizował je - Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej. To właśnie tu, nad Huczwą, w 1934 roku, 2. Pułk Strzelców Konnych miał swoje święto. W ten weekend - odtworzona została tamta uroczystość - ale też odbyły się pokazy i zawody. Przez dwa dni mogliśmy obserwować rywalizację w jeździectwie sportowym i posługiwaniu się bronią – np. lancą, szablą czy pistoletem pneumatycznym. Nagrodą główną w rywalizacjach była replika polskiej szabli z lat 20. Sporym zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie wojskowe – to zabytkowe i całkiem współczesne. Można było zajrzeć do środka - wyjątkowych pojazdów, a niektórymi nawet się przejechać. Organizatorzy planują kontynuować imprezę w kolejnych latach. Realizacja : Hrubieszów.tv

 


hrubieszow.tv
 
Data pliku video: 2015-07-21, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat hrubieszowski - powiat w południowo - wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Hrubieszowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Hrubieszów, Dołhobyczów, Horodło, Mircze,  Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice zajmujac łącznie 1269 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: liczne szlaki turystyczne (cerkiewny, gocki, historyczny, Tadeusza Kościuszki, nadbużański, rowerowy, staszicowski) oraz zabytki, a wśród nich: Kryłów, Ruiny zamku na wyspie, Pałac w Czumowie, Zespół pałacowy w Dołhobyczowie, Dworek Du Chateau czy  Zespół pałacowo – parkowy w Werbkowicach.

Główną gałąź gospodarki regionu stanowi działalność usługowa.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola