Belka
Środa, 22 Maja 2019   imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kwalifikacje wojskowe do 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego

Data publikacji: 2019-05-13, Data modyfikacji: 2019-05-13
A A AWydrukDrukuj  
 
23 maja 2019 r. odbędą się najbliższe kwalifikacje wojskowe do 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Zainteresowani w dniu kwalifikacji powinni przybyć na godz. 08.00. Kandydaci powinni posiadać przy sobie:- strój sportowy;- dowód osobisty (książeczkę wojskową);- zaświadczenie lekarskie dopuszczające do egzaminu z wychowania fizycznego.   Żołnierzem zawodowym może zostać pełnoletni obywatel polski, zarówno kobieta, jak i mężczyzna o nieposzlakowanej opinii, posiadający odpowiednie kwalifikacje oraz zdolność fizyczną i psychiczną do zawodowej służby wojskowej. Do korpusu szeregowych zawodowych może być powołany:- żołnierz służby kandydackiej, posiadający ukończone gimnazjum, po odbyciu przez niego szkolenia wojskowego w ośrodku szkolenia w ramach służby przygotowawczej;- szeregowy lub starszy szeregowy rezerwy, który odbył zasadniczą służbę wojskową oraz ukończył co najmniej gimnazjum i posiada przygotowanie zawodowe lub odpowiednie kwalifikacje;- funkcjonariusze z innych służb mundurowych, posiadający ukończone gimnazjum i posiadający przygotowanie zawodowe lub odpowiednie kwalifikacje. Kandydaci powinni posiadać:- zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań do przystąpienia do sprawdzianu z wychowania fizycznego;- strój sportowy, książeczka wojskowa, dowód osobisty oraz inne dokumenty potwierdzające zdobyte kwalifikacje i uprawnienia. Kwalifikacje realizowane są w dwóch etapach, obejmujących część praktyczną (sprawdzian z wychowania fizycznego) i teoretyczną (test z wiedzy ogólnej oraz rozmowa kwalifikacyjna). Kolejne terminy rekrutacji będą podawane na bieżąco w aktualnościach na stronie głównej pułku.Chętni muszą mieć odbytą zasadniczą służbę wojskową lub odbytą służbę przygotowawczą. Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem: 261 158 268 lub 261 158 220 Źródło: 2pr.wp.mil.pl

Pełna treść wiadomości na: 2121 at miasto.hrubieszow.pl
UM Hrubieszów, Źródło artykułu: miasto.hrubieszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat hrubieszowski - powiat w południowo - wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Hrubieszowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Hrubieszów, Dołhobyczów, Horodło, Mircze,  Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice zajmujac łącznie 1269 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: liczne szlaki turystyczne (cerkiewny, gocki, historyczny, Tadeusza Kościuszki, nadbużański, rowerowy, staszicowski) oraz zabytki, a wśród nich: Kryłów, Ruiny zamku na wyspie, Pałac w Czumowie, Zespół pałacowy w Dołhobyczowie, Dworek Du Chateau czy  Zespół pałacowo – parkowy w Werbkowicach.

Główną gałąź gospodarki regionu stanowi działalność usługowa.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola