Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Informacja w związku z planowanym strajkiem nauczycieli

Data publikacji: 2019-04-04, Data modyfikacji: 2019-04-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W związku z zapowiadanym strajkiem nauczycieli informujemy, że wszystkie prowadzone przez Gminę Miejską Hrubieszów przedszkola i szkoły opowiedziały się w referendum za strajkiem. Ostateczna informacja o liczbie miejskich jednostek oświatowych oraz strajkujących nauczycieli będzie znana jednak dopiero w dniu strajku, tj. w najbliższy poniedziałek (8 kwietnia br.). Miasto Hrubieszów na bieżąco monitoruje sytuację w podległych jednostkach oświatowych planując działania, które mają wesprzeć nie tylko dyrektorów placówek, ale przede wszystkim uczniów i rodziców. W środę (3 kwietnia) w Urzędzie Miasta Hrubieszów odbyło się w tej sprawie spotkanie, w którym udział wzięli: Burmistrz Miasta Hrubieszowa - Marta Majewska, Sekretarz Miasta – Monika Podolak, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Radosław Szkudziński, dyrektorzy miejskich szkół i przedszkoli, kierownik Centrum Obsługi Przedszkoli, dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury, dyrektor Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie. W trakcie spotkania dokonano oceny zagrożeń i utrudnień związanych z planowanym strajkiem, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości przeprowadzenia w szkołach egzaminów zewnętrznych oraz zapewnienia opieki uczniom szkół i przedszkoli. Jak ustalono, dopiero w dniu strajku, dyrektorzy szkół będą mogli poinformować rodziców o tym, czy istnieje możliwość sprawowania opieki nad dziećmi w pełnym wymiarze godzin czy w ograniczonym zakresie. Wskazano też, że trzeba liczyć się z koniecznością zawieszenia zajęć przez dyrektora placówki z powodu przystąpienia do strajku wszystkich pracowników przedszkola czy szkoły.  To problem dla wielu rodziców, którzy muszą połączyć sprawy zawodowe z opieką nad dziećmi. Dlatego też Miasto zaangażowało do pomocy instytucje kultury i sportu, które przygotują ofertę zajęć dla dzieci w razie ewentualnego strajku. Takie zajęcia będą prowadzone w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, przy ul. Ciesielczuka. Animacją zajmą się pracownicy HDK-u, Miejskiej Biblioteki i HOSiR-u. Ponadto wychodząc naprzeciw pracownikom Urzędu Miasta Hrubieszów Burmistrz Miasta podjęła decyzję, że w czasie strajku pracownicy będą mogli przyjść do pracy z dziećmi, jeśli tego będzie wymagała sytuacja. O takie samo zrozumienie Burmistrz zwróciła się również do dyrektorów i kierowników miejskich jednostek organizacyjnych.

Pełna treść wiadomości na: 2055 at miasto.hrubieszow.pl
UM Hrubieszów, Źródło artykułu: miasto.hrubieszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat hrubieszowski - powiat w południowo - wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Hrubieszowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Hrubieszów, Dołhobyczów, Horodło, Mircze,  Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice zajmujac łącznie 1269 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: liczne szlaki turystyczne (cerkiewny, gocki, historyczny, Tadeusza Kościuszki, nadbużański, rowerowy, staszicowski) oraz zabytki, a wśród nich: Kryłów, Ruiny zamku na wyspie, Pałac w Czumowie, Zespół pałacowy w Dołhobyczowie, Dworek Du Chateau czy  Zespół pałacowo – parkowy w Werbkowicach.

Główną gałąź gospodarki regionu stanowi działalność usługowa.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola