Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Badania Podziemnego Hrubieszowa - wrzesień 2012 - Stowarzyszenie Podziemny Hrubieszów

 
hrubieszowska.pl - lepsza strona regionu (19-20 wrzesień 2012) Sprzęt za 400 tysięcy, ponad 4 godziny pracy, rozkładanie sprzętu, pomiary, w końcu badanie podłoża, a to dopiero pierwszy dzień. Wniosek? W Hrubieszowie są podziemia i zostaną odkryte na nowo w następnym roku, a przynajmniej takie plany mają członkowie Stowarzyszenia Podziemny Hrubieszów. 19 września, Stowarzyszanie Podziemny Hrubieszów zaprosiło do Hrubieszowa specjalistów od badań geofizycznych. Dwa dni będą trwały specjalistyczne badania m. in. tomografia elektrooporowa, mająca potwierdzić stu procentowe położenia podziemnych korytarzy i przejść. Specjaliści z warszawskiej firmy PBG, wykonali kilka próbnych badań, by po godzinie zacząć właściwe. Dzień II Minął drugi dzień badań prowadzonych na zlecenie Stowarzyszania Podziemny Hrubieszów. Warszawska firma, która podjęła się zadania, dziś przebadała przede wszystkim wnętrza korytarzy i pomieszczeń już dostępnych i znanych. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek i nowego odkrycia. Badania elektromagnetyczne które były dziś prowadzone, pokazały kilka zaskakujących faktów na temat hrubieszowskich podziemi, między innymi potwierdziły przypuszczenia na temat kolejnych kondygnacji i korytarzy pod budynkiem zarządzanym przez PSS. Kolejne badania zostały wykonane w kościele św. Mikołaja w pomieszczeniach pod budynkiem, gdzie znów potwierdzono nieoficjalnie istnienie z dużym prawdopodobieństwem kolejnych korytarzy. Z kościoła przenieśliśmy się do Muzeum im. ks. St. Staszica gdzie przeprowadzono badanie fragmentu podziemnego korytarza, który całkiem niedawno był udostępniony do zwiedzania podczas Nocy Muzeów. Przy okazji sprawdzono również pomieszczenia sal wystawowych, w poszukiwaniu anomalii, które mogłyby sugerować istnienie innych korytarzy. Badaniom towarzyszyła dość nieprzyjazna pogoda, która uniemożliwiła przeprowadzenie ich na powierzchni, dlatego na tym poprzestano poszukiwania.

 


Hrubieszowska pl
 
Data pliku video: 2012-09-21, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat hrubieszowski - powiat w południowo - wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Hrubieszowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Hrubieszów, Dołhobyczów, Horodło, Mircze,  Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice zajmujac łącznie 1269 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: liczne szlaki turystyczne (cerkiewny, gocki, historyczny, Tadeusza Kościuszki, nadbużański, rowerowy, staszicowski) oraz zabytki, a wśród nich: Kryłów, Ruiny zamku na wyspie, Pałac w Czumowie, Zespół pałacowy w Dołhobyczowie, Dworek Du Chateau czy  Zespół pałacowo – parkowy w Werbkowicach.

Główną gałąź gospodarki regionu stanowi działalność usługowa.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola