Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wystawa "Ojcowie Niepodległości"

Data publikacji: 2018-07-19, Data modyfikacji: 2018-07-20
A A AWydrukDrukuj  
 
W ramach obchodów Roku Niepodległości od 18 lipca, w efekcie współpracy Burmistrza Miasta i lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, na deptaku miejskim została zainstalowana wystawa plenerowa „Ojcowie Niepodległości”. Poświęcona jest ona liderom procesu odbudowy państwa polskiego, które odrodziło się po 123 latach niewoli w wyniku upadku państw zaborczych i polskiego czynu zbrojnego podczas I wojny światowej oraz aktywnych działań dyplomatycznych. Oprócz zdjęć i biogramów tytułowych „Ojców Niepodległości”: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego prezentowana jest mapa Polski z lat 1918-1923 obrazująca proces kształtowania się polskich granic, oś czasu ukazująca najważniejsze wydarzenia z okresu odbudowy państwowości, a także przedruki pierwszych stron Monitora Polskiego z pierwszych dni niepodległości. Ekspozycja zawiera ponadto wybór fotografii archiwalnych na których uwieczniono  m.in.  dyplomatów, żołnierzy i działaczy społecznych, którzy pomimo tego, że reprezentowali różne poglądy polityczne, różnili się przynależnością społeczną i religią, potrafili zjednoczyć się wokół jednego, nadrzędnego celu jakim była Niepodległa Ojczyzna. Wystawa będzie gościć w mieście do 27 lipca br.

Pełna treść wiadomości na: 1757 at miasto.hrubieszow.pl
UM Hrubieszów, Źródło artykułu: miasto.hrubieszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat hrubieszowski - powiat w południowo - wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Hrubieszowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Hrubieszów, Dołhobyczów, Horodło, Mircze,  Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice zajmujac łącznie 1269 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: liczne szlaki turystyczne (cerkiewny, gocki, historyczny, Tadeusza Kościuszki, nadbużański, rowerowy, staszicowski) oraz zabytki, a wśród nich: Kryłów, Ruiny zamku na wyspie, Pałac w Czumowie, Zespół pałacowy w Dołhobyczowie, Dworek Du Chateau czy  Zespół pałacowo – parkowy w Werbkowicach.

Główną gałąź gospodarki regionu stanowi działalność usługowa.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola