Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Taaakie Jaja na Kresach" – ogólnopolski przegląd kabaretów autorskich

Data publikacji: 2019-02-18, Data modyfikacji: 2019-02-20
A A AWydrukDrukuj  
 
16 lutego w Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się festiwal kabaretowy "Takie Jaja na Kresach – Ogólnopolski przegląd kabaretów autorskich”.   Wydarzenie odbyło się w Hrubieszowie po raz pierwszy. W przeglądzie wystąpiło siedem kabaretów z całej Polski: Kabaret FiFa – RaFa z Bełżyc, Kabaret z Konopi – Kielce, Grupa OnOnOn z Warszawy, Kabaret Trzecia Strona Medalu z Krakowa, Kabaret Trzeci Wymiar z Rybnika, Arkadiusz Pan Pawłowski i Kabaret PKS z Lublina.   Po burzliwych naradach jury postanowiło przyznać:   - I miejsce i nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa w wysokości 3 000 zł Kabaretowi z Konopi - II miejsce i nagrodę Starosty Powiatu Hrubieszowskiego w wysokości 2 000 zł Kabaretowi Trzecia Strona Medalu z Krakowa - III miejsce i nagrodę Wójta Gminy Hrubieszów w wysokości 1 000 zł Arkadiuszowi Pawłowskiemu z Gdańska.   Komisja jurorska obradowała w składzie: Marta Majewska - Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Maryla Symczuk - Starosta Powiatu Hrubieszowskiego, Aneta Dąbrowska - Przewodnicząca Rady Gminy Hrubieszów, Emilia Feliksiak - Dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury, Marian Szewera - muzyk, kompozytor, autor tekstów, Tomasz Brudnowski - muzyk, kompozytor - Teatr Piosenki Młyn, Sławomir Stasiuk - autor tekstów, kabareciarz, reprezentant Stowarzyszenia Kultura Na Kresach.     Festiwal zorganizowali: Kabaret Szara Eminencja i Stowarzyszenie Kultura na Kresach.   Dziękujemy wszystkim artystom za występy na najwyższym kabaretowym poziomie, a hrubieszowskiej publiczności za świetną atmosferę. Do zobaczenia za rok !    

Pełna treść wiadomości na: 1913 at miasto.hrubieszow.pl
UM Hrubieszów, Źródło artykułu: miasto.hrubieszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat hrubieszowski - powiat w południowo - wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Hrubieszowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Hrubieszów, Dołhobyczów, Horodło, Mircze,  Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice zajmujac łącznie 1269 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: liczne szlaki turystyczne (cerkiewny, gocki, historyczny, Tadeusza Kościuszki, nadbużański, rowerowy, staszicowski) oraz zabytki, a wśród nich: Kryłów, Ruiny zamku na wyspie, Pałac w Czumowie, Zespół pałacowy w Dołhobyczowie, Dworek Du Chateau czy  Zespół pałacowo – parkowy w Werbkowicach.

Główną gałąź gospodarki regionu stanowi działalność usługowa.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola