Belka
Środa, 22 Maja 2019   imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szkolenie Obronne 2019

Data publikacji: 2019-04-18, Data modyfikacji: 2019-04-19
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 17 kwietnia 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyło się szkolenie obronne skierowane do kierowniczej kadry Urzędu Miasta Hrubieszów oraz kierowników jednostek podległych i nadzorowanych. Szkolenie zostało zrealizowane we współpracy z Starostwem Powiatowym w Hrubieszowie, Wojskową Komendą Uzupełnień w Zamościu oraz przedstawicielem Wojsk Obrony Terytorialnej. Celem szkolenia było przygotowanie zespołów zadaniowych do opracowania nowej edycji dokumentacji planowania operacyjnego w mieście Hrubieszów oraz doskonalenie wiedzy i umiejętności kierowniczej kadry administracji publicznej i osób funkcyjnych wchodzących w skład obsady stanowisk kierowania z zakresu realizacji zadań obronnych, wykonywanych w różnych stanach gotowości obronnej państwa. Podczas szkolenia poruszane były następujące tematy: 1. Funkcjonowanie pododdziałów Obrony Terytorialnej w systemie obronnym kraju i zarządzania kryzysowego.2. Świadczenia osobiste i rzeczowe na rzecz obrony podczas podwyższania stanów gotowości obronnej.3. Współpraca w zakresie organizacji i przygotowania systemu wsparcia przez państwo gospodarza (HNS) na terenie powiatu i miasta.4. Zadania organów administracji publicznej wynikające z organizacji i funkcjonowania akcji kurierskiej.5. Reklamowanie od obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.6. Ochrona informacji niejawnych w planowaniu obronnym.7. Rola i miejsce administracji publicznej w systemie bezpieczeństwa narodowego.8. Ustalanie czynności dotyczących przygotowania i działania organu samorządu terytorialnego w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.9. Organizacja i tryb przygotowania systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym, w tym obroną państwa w powiecie i gminie.  

Pełna treść wiadomości na: 2089 at miasto.hrubieszow.pl
UM Hrubieszów, Źródło artykułu: miasto.hrubieszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat hrubieszowski - powiat w południowo - wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Hrubieszowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Hrubieszów, Dołhobyczów, Horodło, Mircze,  Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice zajmujac łącznie 1269 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: liczne szlaki turystyczne (cerkiewny, gocki, historyczny, Tadeusza Kościuszki, nadbużański, rowerowy, staszicowski) oraz zabytki, a wśród nich: Kryłów, Ruiny zamku na wyspie, Pałac w Czumowie, Zespół pałacowy w Dołhobyczowie, Dworek Du Chateau czy  Zespół pałacowo – parkowy w Werbkowicach.

Główną gałąź gospodarki regionu stanowi działalność usługowa.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola