Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z przedstawicielami Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Data publikacji: 2019-04-09, Data modyfikacji: 2019-04-11
A A AWydrukDrukuj  
 
4 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Miasta Hrubieszów odbyło się spotkanie przedstawicieli Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN z władzami miasta i lokalnymi samorządowcami.  TSSE Euro-Park Wisłosan jest zarządzana przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) jest spółką Skarbu Państwa, która od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji, ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Dziś ARP S.A. jest dynamiczną spółką, której strategia oraz zakres działań opiera się na trzech równorzędnych filarach. Są to: Innowacje, Restrukturyzacja, Inwestycje. Oddział ARP S.A. w Tarnobrzegu realizuje zadania związane z pozyskiwaniem inwestorów i zarządzaniem TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Głównym celem działania TSSE jest wzrost aktywności gospodarczej terenów, które uważane są za słabiej rozwinięte ekonomicznie, poprzez wykorzystanie istniejących walorów inwestycyjnych tych obszarów oraz rozwój więzi kooperacyjnych w strefie i jej bezpośrednim otoczeniu. Władze miasta zamierzają nawiązać ścisłą współpracę z TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. W najbliższym czasie planowane jest zorganizowanie spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami TSSE w celu omówienia możliwości uzyskania wsparcia w formie zwolnienia podatkowego. W spotkaniu uczestniczyli  Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska, Zastępca Burmistrza Paweł Wojciechowski, Wicestarosta Powiatu Hrubieszowskiego Wojciech Sołtysiak, Wójt Gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota, Wójt Gminy Dołhobyczów Grzegorz Drewnik, Sekretarz Gminy Hrubieszów Robert Palichleb oraz Janusz Miś, Monika Puzio i Wojciech Mikulski z Zespołu Pozyskiwania i Obsługi Inwestorów Euro -Park Wisłosan. Więcej informacji:https://www.arp.pl/https://tsse.arp.pl/  

Pełna treść wiadomości na: 2064 at miasto.hrubieszow.pl
UM Hrubieszów, Źródło artykułu: miasto.hrubieszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat hrubieszowski - powiat w południowo - wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Hrubieszowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Hrubieszów, Dołhobyczów, Horodło, Mircze,  Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice zajmujac łącznie 1269 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: liczne szlaki turystyczne (cerkiewny, gocki, historyczny, Tadeusza Kościuszki, nadbużański, rowerowy, staszicowski) oraz zabytki, a wśród nich: Kryłów, Ruiny zamku na wyspie, Pałac w Czumowie, Zespół pałacowy w Dołhobyczowie, Dworek Du Chateau czy  Zespół pałacowo – parkowy w Werbkowicach.

Główną gałąź gospodarki regionu stanowi działalność usługowa.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola