Belka
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarcie Deptaka - Hrubieszów 2015

 
Święcona woda, ogień, disco-polo, iluzja, darmowy tort i grochówka oraz polityka - tak w skrócie można przedstawić to co działo się na imprezie w piątek 28 sierpnia. Wakacyjny finish i otwarcie deptaka w Hrubieszowie . Genezę rewitalizacji ul. Rynek a także bazaru przy ul. Ludnej, parku miejskiego, budynku przy ul. Staszica oraz ogrodzenia cerkwi przedstawił burmistrz miasta Tomasz Zając. W swoim wystąpieniu wyraził nadzieję, że obecny deptak dobrze będzie służył mieszkańcom miasta mimo wielu emocji i kontrowersji jakie budziła a jego realizacja. Poświęcenia placu dokonali ks. proboszcz Wiesław Oleszek, Ks. prałat Andrzej Puzon oraz proboszcz Parafii prawosławnej Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny - Jan Kot, którzy uczestniczyli również w historycznym momencie przecięcia wstęgi. Oprócz grochówki była słodka niespodzianka ufundowana przez Krainę Ciast i Tortów a występy artystyczne rozpoczęli mali wokaliści Hrubieszowa. Na scenie wystąpił zespół Strych, który nagradzał swoich fanów płytami i plakatami. Kolejno wystąpiły zespoły Sonic oraz zwycięzca programu Disco Star zespół Yago Yoong. Z zabawnym show wystąpił sztukmistrz z Wrocławia Łukasz Witkowski. Najciekawszym jednak punktem programu był występ grupy kuglarskiej "Iluzja" z Werbkowic. Taniec z ogniem późnym wieczorem w wykonaniu młodych dziewcząt wywołał spore zainteresowanie publiczności. Ten udany wieczór zakończył się projekcją kina plenerowego i filmem Wkręceni 2. Miejmy nadzieje, że ul. Rynek po rewitalizacji w przyszłości będzie spełniać rolę nie tylko wybrukowanego placu ale i miejsca na tego rodzaju imprezy. Zdjęcia: Sławomir Kędziera, Paweł Sikorski Montaż: Sławomir Kędziera Czytał: Patryk Bedliński hrubieszow.tv

 


hrubieszow.tv
 
Data pliku video: 2015-09-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat hrubieszowski - powiat w południowo - wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Hrubieszowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Hrubieszów, Dołhobyczów, Horodło, Mircze,  Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice zajmujac łącznie 1269 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: liczne szlaki turystyczne (cerkiewny, gocki, historyczny, Tadeusza Kościuszki, nadbużański, rowerowy, staszicowski) oraz zabytki, a wśród nich: Kryłów, Ruiny zamku na wyspie, Pałac w Czumowie, Zespół pałacowy w Dołhobyczowie, Dworek Du Chateau czy  Zespół pałacowo – parkowy w Werbkowicach.

Główną gałąź gospodarki regionu stanowi działalność usługowa.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola