Belka
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Maksymalne koszty pożyczek pozabankowych

Data publikacji: 2018-07-02, Data modyfikacji: 2018-07-03
A A AWydrukDrukuj  
 
„Antylichwa” ukróciła samowolkę w ustalaniu kosztów kredytu W marcu 2016 roku weszła w życie ustawa antylichiwarska, której celem była przede wszystkim ochrona konsumentów przed nieuczciwymi pożyczkodawcami. Jej treść dotyczy wprowadzonego limitu na pozaodsetkowe koszty zobowiązania finansowego. Dzięki zmianom w prawie, parabanki nie mogą w sposób dowolny ustalać wysokości prowizji czy dodatkowych opłat związanych z udzieleniem kredytu. Muszą się one natomiast mieścić w założonych maksymalnych kosztach pozaodetkowych, które wylicza się na podstawie określonego wzoru. Zależą między innymi od długości czasu kredytowania oraz kwoty, na jaką została zaciągnięta dana pożyczka. Jasno sprecyzowany przekaz ustawy antylichiwarskiej mówi o tym, że koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 25% całkowitej kwoty kredytu plus 30% kwoty kredytu w skali roku. Z kolei wysokość odsetek sięga maksymalnie 10% rocznie. Choć obawiano się, że wprowadzone zmiany zaszkodzą firmom pożyczkowym, wiele z nich utrzymało się „na powierzchni” stosując nową politykę usług finansowych.

Pełna treść wiadomości na: lubiehrubie.pl/wiadomosci/maksymalne-koszty-pozyczek-pozabankowych
lubiehrubie.pl, Źródło artykułu: lubiehrubie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat hrubieszowski - powiat w południowo - wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Hrubieszowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Hrubieszów, Dołhobyczów, Horodło, Mircze,  Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice zajmujac łącznie 1269 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: liczne szlaki turystyczne (cerkiewny, gocki, historyczny, Tadeusza Kościuszki, nadbużański, rowerowy, staszicowski) oraz zabytki, a wśród nich: Kryłów, Ruiny zamku na wyspie, Pałac w Czumowie, Zespół pałacowy w Dołhobyczowie, Dworek Du Chateau czy  Zespół pałacowo – parkowy w Werbkowicach.

Główną gałąź gospodarki regionu stanowi działalność usługowa.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola