Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Informacja na temat strajku nauczycieli

Data publikacji: 2019-04-08, Data modyfikacji: 2019-04-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Informujemy, że wszystkie szkoły i przedszkola prowadzone przez Gminę Miejską Hrubieszów przystąpiły w dniu 8 kwietnia 2019 r. do zapowiadanej akcji strajkowej. Sytuacja na chwilę obecną przedstawia się następująco: w przedszkolach wszyscy (obecni w pracy) nauczyciele przystąpili do strajku, pracownicy administracji i obsługi w zdecydowanej większości nie rozpoczęli strajku, podjęta akcja strajkowa spotkała się z bardzo dużym zrozumieniem ze strony rodziców (tylko w jednym z 4 przedszkoli pojawiła się kilkunastoosobowa grupa dzieci – opiekę nad nimi sprawuje osobiście dyrektor przedszkola), wśród nauczycieli szkół zdecydowana większość przystąpiła do strajku, we wszystkich szkołach pojawiły się nieliczne grupy uczniów, dla których prowadzone są zajęcia opiekuńcze. O aktualnej sytuacji w miejskich szkołach i przedszkolach – zarówno w kontekście możliwości zapewnienia opieki jak i przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych – informacji udzielają dyrektorzy placówek (osobiście, telefonicznie, poprzez dziennik elektroniczny oraz strony internetowe). Przypominamy, że w dniu 8 kwietnia w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Ciesielczuka 2) są organizowane zajęcia dla dzieci, prowadzone przez animatorów Hrubieszowskiego Domu Kultury oraz pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od dnia 9 kwietnia do odwołania zajęcia, o których mowa powyżej będą prowadzone na terenie Hrubieszowskiego Domu Kultury. Burmistrz Miasta Hrubieszowa apeluje o wzajemne zrozumienie oraz zapewnia, że rozwój sytuacji będzie stale monitorowany, a wszelkie podejmowane działania i rozwiązania będą miały na celu dobro przedszkolaków, uczniów oraz ich rodziców.

Pełna treść wiadomości na: 2059 at miasto.hrubieszow.pl
UM Hrubieszów, Źródło artykułu: miasto.hrubieszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat hrubieszowski - powiat w południowo - wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Hrubieszowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Hrubieszów, Dołhobyczów, Horodło, Mircze,  Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice zajmujac łącznie 1269 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: liczne szlaki turystyczne (cerkiewny, gocki, historyczny, Tadeusza Kościuszki, nadbużański, rowerowy, staszicowski) oraz zabytki, a wśród nich: Kryłów, Ruiny zamku na wyspie, Pałac w Czumowie, Zespół pałacowy w Dołhobyczowie, Dworek Du Chateau czy  Zespół pałacowo – parkowy w Werbkowicach.

Główną gałąź gospodarki regionu stanowi działalność usługowa.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola