Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Hrubieszów na kolejnej sesji warsztatowej Partnerskiej Inicjatywy Miast

Data publikacji: 2019-04-04, Data modyfikacji: 2019-04-08
A A AWydrukDrukuj  
 
3 kwietnia 2019 r. w Krakowie odbyło się spotkanie miast zrzeszonych w ramach Partnerskiej Inicjatywy Miast. Sieci rewitalizacja przewodniczą Katowice, natomiast obok Hrubieszowa w pracach PIM biorą udział Gdynia, Stalowa Wola, Łosice, Ostróda, Pabianice, Przemyśl, Tomaszów Lubelski, Gryfino, Świebodzice oraz Malbork. W obradach uczestniczył Zastępca Burmistrza Paweł Wojciechowski. Spotkanie dotyczyło uzgodnienia tzw. Planu Ulepszeń (PU), który będzie dokumentem zawierającym zbiór rekomendacji do prowadzenia polityk krajowych powiązanych z obszarem tematycznym Sieci Rewitalizacja. Plan Ulepszeń powstaje na podstawie przygotowanych przez lidera i partnerów rekomendacji w zakresie regulacji ustawowych, dokumentów strategicznych na różnych poziomach (europejskim, krajowym, marszałkowskim), poprawy polityk usprawniających zarządzanie procesem w gminie, jak również w zakresie źródeł finansowania i sposobów ich przydzielania. Partnerska Inicjatywa Miast (PIM) to przedsięwzięcie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju - jeden z najważniejszych projektów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jest nową formą współpracy między miastami zainteresowanymi wspólnym tematem, odpowiednikiem europejskich sieci tworzonych w ramach programu URBACT.  

Pełna treść wiadomości na: 2058 at miasto.hrubieszow.pl
UM Hrubieszów, Źródło artykułu: miasto.hrubieszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat hrubieszowski - powiat w południowo - wschodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Hrubieszowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Hrubieszów, Dołhobyczów, Horodło, Mircze,  Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice zajmujac łącznie 1269 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: liczne szlaki turystyczne (cerkiewny, gocki, historyczny, Tadeusza Kościuszki, nadbużański, rowerowy, staszicowski) oraz zabytki, a wśród nich: Kryłów, Ruiny zamku na wyspie, Pałac w Czumowie, Zespół pałacowy w Dołhobyczowie, Dworek Du Chateau czy  Zespół pałacowo – parkowy w Werbkowicach.

Główną gałąź gospodarki regionu stanowi działalność usługowa.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola